40-ва щорічна зустріч Міжнародного товариства з вивчення травматичного стресу Від наукових досліджень до клінічної практики: Розвиток трансляційної науки в дослідженнях травматичного стресу. 25-28 вересня 2024 року Boston Marriott Copley Place Бостон, штат Массачусетс, США
Щорічна зустріч ISTSS є форумом для обміну досвідом теоретичних напрацювань, наукових досліджень та доказових клінічних підходів у вивченні травматичного стресу. Зустріч також включає проведення роботи, спрямовану на надання інформації для формування громадської політики. На цій зустрічі експерти та інші зацікавлені сторони розвивають і зміцнюють відносини співпраці для подальшого дослідження травматичного стресу. Це міжнародна міждисциплінарна асамблея, до складу якої входять психіатри, психологи, соціальні працівники, медсестри, консультанти, дослідники, адміністратори, адвокати потерпілих, журналісти, священнослужителі та інші люди, зацікавлені у вивченні та лікуванні травматичного стресу.
Багато людей у всьому світі стикаються зі значними труднощами та зазнають травм, зокрема через пандемії, війни, насильство, расизм чи історичне пригноблення. Такі події впливають на широкий спектр психічного, соціального та фізичного здоров'я протягом усього життя. Незважаючи на значний прогрес у вивченні травматичного стресу, часові рамки розповсюдження та впровадження результатів досліджень на практиці є довшими за бажані, що відтерміновує втілення позитивного внеску науки в реальні умови життя. Існує критична прогалина у переведенні результатів досліджень з лабораторних умов у клінічну практику і, зрештою, у широке світове співтовариство. Тому необхідно постійно обговорювати інноваційні дослідження, клінічні методології та політику, які спираються на теорію травматичного стресу, фундаментальну науку, експериментальні дослідження, клінічні висновки та реалізацію, а також поєднують їх, щоб рухатися вперед у сфері досліджень та практики лікування травми.
40-ва щорічна зустріч ISTSS буде присвячена інноваційним стратегіям застосування фундаментальних наукових знань для оцінки та лікування травматичного стресу, а також застосуванню наукових висновків у практичних методах впливу на світове співтовариство. Для досягнення цієї мети ми запрошуємо учасників подати доповіді на теми, пов'язані з травматичним стресом, але не обов'язково обмежуючись ними:
- Застосування результатів наукових досліджень у галузі біомедицини для оцінки та втручань при симптомах/розладах травматичного стресу.
- Дослідження психологічних, біологічних, соціальних та поведінкових механізмів, що лежать в основі посттравматичного психічного здоров'я.
- Дослідження з точки зору життєвого досвіду, що охоплює весь спектр досліджень у галузі трансляційних наук.
- Доказові практики та інноваційні дослідження в галузі фундаментальних наук, створення та впровадження інтервенцій та політики.
- Інноваційні транс-діагностичні підходи до лікування незліченних наслідків травми.
- Найсучасніші дослідницькі методології та статистичні основи для наукових досліджень у галузі трансляційних наук.
- Етичні наслідки та особливості, пов'язані із застосуванням трансляційних наук у дослідженнях травматичного стресу.
- Шляхи ефективної комунікації та поширення результатів дослідження серед різних зацікавлених сторін.
- Шляхи розвитку трансляційної науки та міждисциплінарного обміну.
- Виклики та дискусії в галузі трансляційної науки.
- Трансляційна наука в контексті міжнародної спільноти.
Загалом, науковий зміст цієї події спрямований на подолання розриву між науковими дослідженнями в галузі травматичного стресу та практичним застосуванням, а також на сприяння безперешкодному перетворенню наукових знань у значущі та реалістичні рішення. Зрештою, мета цієї зустрічі - зменшити суспільний та економічний вплив симптомів травматичного стресу на здоров'я людей у всьому світі та сприяти покращенню результатів лікування пацієнтів, розумінню та подоланню симптомів травматичного стресу, а також підвищенню стійкості суспільства перед загрозою психотравми. Ви навчитеся:
- Обговорювати основні концепції та методології трансляційної науки в контексті досліджень травматичного стресу в усьому світі.
- Демонструвати своє розуміння складнощів та викликів, пов'язаних з передачею результатів досліджень від наукових досліджень до клінічної практики.
- Формулювати та впроваджувати науково обґрунтовані інтервенції та найкращі практики для втілення наукових досліджень у клінічну практику.
- Розробляти інноваційні рішення для подолання розриву між науковими відкриттями, клінічною практикою, а також формуванням політики та ініціативами у сфері охорони здоров'я.